טיול לטנזניה – מתי כדאי לטוס?

טיול לטנזניה

רוצים לטוס לטנזניה ומתלבטים מתי כדאי לכם לטוס? כאן ניתן לכם המלצות לפי יתרונות וחסרונות של העונות השונות ובהתאם לתוכניות שלכם ללוח הזמנים שלכם במהלך טיול לטנזניה!

באופן כללי

לפני שנתחיל לבחון את האפשרויות באופן יותר ספציפי, כדאי להכיר מעט את האקלים בטנזניה. אם כן, מדובר על אקלים טרופי, שמאופיין על ידי טמפרטורות גבוהות ומאוזנות יחסית לאורך כל ימות השנה. בנוסף, אקלים זה מאופיין על ידי לחות גבוהה וגשמים חזקים, למרות הטמפרטורות הגבוהות. ככלל, ניתן לחלק את מזג האוויר המאפיין את האקלים הטרופי לשתי עונות: העונה הרטובה עם הגשמים העזים והעונה היבשה, במהלכה אין משקעים ומזג האוויר יציב יותר.

הר קילימנג'רו

הר קילימנג'רו מקבל תשומת לב יתרה כאן, בשל ההשפעה האפשרית של מזג האוויר על איכות הטיול והכוונה היא לכך, שבעוד שבעונה היבשה נעים מאוד לטייל בסוואנה, אם התוכנית היא לטפס על הר הגעש הרדום והגבוה חשוב לקחת בחשבון, את צניחת הטמפרטורות כשעולים לגובה ואת הקושי שהמשקעים עלולים להערים על המטפסים במהלך הטיפוס במהלך העונה הרטובה.

טיולים רגליים וממונעים

אם אתם רוצים טיול לטנזניה, שכולל גם טיולים רגליים או ממונעים באמצעות ג'יפים וכדומה, ההמלצה היא להגיע במהלך העונה היבשה. זאת, מפני שכך הרבה יותר קל לטייל גם ברגל וגם ברכב וגם קל יותר לראות את בעלי החיים המקומיים.

הנדידה הגדולה 

אחד הדברים המאפיינים את טנזניה הוא השטחים הגדולים של טבע פראי, בהם ניתן לצפות בחיות הפרא בסביבת החיים הטבעית שלהן. אחד המראות הייחודיים הוא עונת הנדידה הגדולה של בעלי החיים, בה ניתן לראות אותם נודדים בהמוניהם בחיפוש אחר מזון. עונה זו מתקיימת בין החודשים יולי – ספטמבר.

זנזיבר

רוב התיירים, המתכננים טיול לטנזניה מתכננים גם הגעה אל איי זנזיבר האגדיים, כשהמטרה היא לנפוש בהם ופשוט להתהפך מהבן אל הגב ולהפך וליהנות מהנוף עוצר הנשימה של חופי הים. אבל כדי שמטרה זו תוכל להתגשם, רצוי להגיע אל האיים בעונה היבשה. כך לא תופתעו על ידי גשם כבד כשאתם ישובים על מגבת בבגד ים אל מול החוף.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *