סין תרבות רבת שנים

סין תרבות רבת שנים

הקשרים בין ישראל לסין ידעו עליות ומורדות לאורך השנים, אך בשנים האחרונות עם שינוי המדינות של סין בעיקר, החלו היחסים להתקרב מחדש, וכיום סין וישראל שומרות על קשרי מסחר טובים מאוד, ומוצרים רבים של חברות ישראליות מיוצרים בסין. כמו רבים ברחבי העולם גם מדינת הבינה את היתרון הרב, המבטא במקום הרחב שיש אפשרות להקים בה מפעל גדול יותר, מאשר בארץ, ובעיקר על כח העבודה הזול שניתן להעסיק, המוזיל את העליות ליצור. כמו כן חברות רבות גם מעריכות את כח הקנייה של העם הסיני, שהוא גדול לפי מספר העצום של התושבים.

ניתן לומר אם כך, שישראל וסין מפתחות קשרי ידידות, ואנשי עסקים רבים מגיעים אל סין כדי לפתח את עסקיהם, אך יש לדעת עובדה חשובה שהתרבות של ישראל מול התרבות הסינית שונות באופן מהותי. השוני בין התרבויות מתבטא בקודי התנהלות שונים מישראל, ולכן יש לכבד את התרבות שלהם, שכאשר איש עסקים מגיע לסין הוא צריך לדעת את השפה ברמת בסיסית, אבל דבר עוד יותר חשוב ללמוד ולהכיר את התרבות והקודים של הסינים. אי הכרה של התרבות רבת השנים עלולה לגרום לעסקה לא להתקיים, ורבים נכשלו בזה בעבר.

מה חשוב לדעת על התרבות הסינית?

  • התעקשות על הפרטים הקטנים

התרבות הסינית היא תרבות רבת שנים, ושונה מאד מהתרבות הישראלית, הדוגלת במשפט האלמותי של "יהיה בסדר", אלא כאשר מגיעים אל חתימת החוזה, הסינים יתעקשו על כל הפרטים הקטנים, לעומת שלישראלים ממש לא יהיו חשובים. חשוב מאד להקשיב לכל מה שיש לסינים לומר, כי כך זה התרבות שלהם חשיבה על כל הפרטים הקטנים.

 

  • טיפוח הקשר האישי

אצל הישראלים תמיד אומרים רק אל תעשה עסקים עם חברים, אלא אצל הסינים התרבות סוברת הפוך, כי דווקא עסקים עם חברים וקרובי משפחה הם הדבר הטוב שיש, כמו כן אצל הסינים ישנה רשת קשר מסועפת של חברים ובני משפחה איתם הם מתייעצים, כאשר הם סוגרים עסקה.

לכן קיימת חשיבות ליצור קשר עם אדם, שמכיר את התרבות הסינית על מנת למנוע טעויות מביכות ולקבל יעוץ בענייני סין מקצועי ואיכותי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *