קופות ממוחשבות – לא רק בסופרים

cashabck-concept-with-cash-register_23-2148475251

קופה רושמת אלקטרונית ממוחשבת מגיעה עם תוכנה מתאימה ההופכת אותה ליעילה לכל סוג עסק. משום כך, ניתן למצוא אותה בסופרמרקטים ובעסקים רבים אחרים.  היא מחשבת את התשלומים המבוצעים בעת המכירה. כל אחת מסוגלת לקבל תשלומים במזומן, בצ'קים, באשראי, בשוברי מתנה וזיכוי ובאמצעי תשלום מגוונים נוספים. את כל הכסף והתקבולים מניחים במגירה הצמודה לתחתיתה. היא מסוגלת לספק זיכויים, פתקי החלפה  ועוד. ניתן לחבר אליה משקל אלקטרוני אשר שוקל כל מוצר המגיע בתפזורת, מחשב את המחיר הסופי ומעביר אותו לחשבון הכולל. 

תכונות נוספות

החישוב נעשה אוטומטית וללא מגע יד אדם וכל מוצר מועבר במהירות על פני חיישן הקורא אותו באמצעות סורק הברקוד. ניתן לחילופין להקליד את הברקוד או את המחיר. המתקדמת ביותר מגיעה עם מסך מגע מודרני המקל על עבודת הקופאית. כך, מתבצעת המכירה במהירות ובסופי שבוע וערבי חג מרובי לחצי הקניות, מתקצרים זמני ההמתנה. בסופרים וברשתות מחברים את כל  הקופות ברשת אחת שעליה ניתן לשלוט על שורה  של נושאים בהם: מלאי, דיווח נוכחות עובדים ועוד. בעסק גדול הן מסונכרנות עם תוכנת הנהלת חשבונות.  

שליטה וניהול

היא בנויה לעריכת מבצעי מחירים של מוצרים לטובת הגדלת המכירות. כן, ניתן לנהל באמצעותה מועדון לקוחות, לקבל מידע על הרגלי הקנייה שלהם ועוד. המידע המופק הזה עשוי להגדיל רבות את המכירות. יכולת השליטה על אלמנטים אלו ואחרים בחנות תורמת מאוד לניהול מיטבי של כל עסק גדול גם כאשר הבעלים אינם נמצאים בו. מומלץ לרכוש קופות ממוחשבות אצל משווקים בעלי מוניטין אשר מוכרים מוצרים של חברות בינלאומיות ידועות. ניתן, איפה, למצוא אצלם מגוון רחב של קופות רושמות הנבדלות ביניהן במפרט המייחד אותן. למידע בנושא תוכנה לניהול מסעדה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *