אופני שטח או כביש? מדריך לרוכב המתחיל

אופני נשים

אם אתם רוכבים מתחילים ועדיין לא יודעים האם כדאי לכם ללכת על תוואי שטח או על כביש, אנחנו כאן כדי לספר לכם על החוויות השונות ומה יתאים לכם יותר.

אז קודם כל נתחיל מההבדלים הכלליים. אופני כביש מותאמות כפי שנשמע מהשם, לכביש. יש להם את היכולת להיצמד לאספלט של הכביש  ולנסוע במהירות מרשימה בטח ובטח אם מדובר באופני כביש מקצועיות.

בשטח לעומת זאת החוויה היא שונה לחלוטין. על האופניים יש קפיצים רבים כדי לבלום זעזועים שמגיעים כתוצאה מרכיבה על תוואי שטח לא מסודר. חוויית הנסיעה היא קופצנית משהו ומאתגרת. יש גם כמובן מסלולים מיוחדים לכל אחד מהסוגים.

אז אולי עוד יותר התבלבלתם, הכול נראה כל כך מדליק, אבל עם מה כדאי להתחיל? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

אופני שטח או כביש? תלוי מי אתם:

אם אתם רוצים להתחיל לנסוע באופניים באופן קבוע, אתם קודם כל צריכים לשאול את עצמכם, מה בעצם אתם רוצים. אם אתם רוצים רק כושר, היינו ממליצים לכם על אופני כביש שכן סיבולת לב ריאה תוכלו לקבל מפעילות בעצימות בינונית עד גבוהה למשך זמן.

באופני כביש אתם יכולים לעשות פעילות אירובית רצופה אם אתם נוסעים בטיילות מתאימות לא תצטרכו גם לעצור ברמזורים וכך האימון הוא למעשה אפקטיבי. זאת לעומת אופני שטח בהם הפעילות היא לא רצופה עקב תנאי השטח ולפעמים תצטרכו לעצור כדי לעבור למקומות אחרים בהם כן אפשר לנסוע. 

אם אתם רוצים להתחיל לנסוע באופניים בגלל האקשן והאתגר לכו על אופני שטח אולם התחילו בקטן ולאט לאט תתמקצעו. ישנם אזורים שבהם נדרשת מיומנות ומקצועיות כדי לנסוע בהם עם אופניים.

מחפשים אופני כביש או אופני הרים שיכוך מלא? בקרו באתר שלנו >>>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *