איך לבחור את האוהל הנכון

אוהלים

כשאנחנו הולכים לבחור אוהל וציוד קמפינג, חשוב להתאים אותו לצרכים שלנו ולא לסמוך על המוכר שאומר לנו שזה האוהל הטוב ביותר, למרות שבדרך כלל הוא לא יחפש לדפוק אתכם, אך תמיד כדאי להיכנס לחנות ולבקש משהו מסוים שאנו יודעים שכזה אנו רוצים. בשורות הבאות ניתן לכם מספר טיפים איך לבחור את האוהל הנכון.

חנויות למטיילים הולכים ומתרבים ומרכולתם גם היא הולכת וגדלה. בכל חנות למטיילים תוכלו למצוא עשרות אם לא מאות סוגי אוהלים, בדגמים שונים, מחברות שונות, המתאימות לעונות שונות ועוד. בכדי שתוכלו לבחור את האוהל המתאים לכם, כדאי לדעת מה אתם רוצים לפני שאתם נכנסים לחנות ומתבלבלים.

שדרגו את הקמפינג שלכם עם ערסלים >>>

איך נדע מהו האוהל שאנחנו צריכים

בואו נגדיר לעצמנו מה אנחנו רוצים: מהו גודל האוהל הדרוש לכם? לכמה אנשים הוא מיועד? איך אתם מתכוונים לסחוב אותו? על הגב או ברכב? האם אתם רוצים אוהל המותאם לשני העונות או שאתם מעדיפים אוהל עמיד בפני גשם ורוחות? האם תרצו אוהל במשקל קטן – מתקפל או שאולי תרצו אוהל קל לפתיחה?

כדאי מאוד לשקול כל נקודה בשימת לב ולהבין מה אתם באמת צריכים. אם אתם קבוצה של 4 – 6 חברה, בוודאי תצטרכו אוהל גדול יותר משל שני אנשים.

אחד השיקולים החשובים שיש לחשוב עליהם הוא איך תניידו את האוהל. אם תצטרכו לסחוב אותו על הגב לאורך כל הטיול, אוהל גדול ומסורבל מידי, לא יהיה נוח והוא גם עלול לגרום לכאבי גב. זה די ידפוק לכם את הטיול.

כמו כן, אם אתם אוהבים לטייל אולי כדאי לכם להשקיע באוהל המותאם לשתי העונות. אך בדרך כלל, אלו אינם מספיק עמידים בפני גשם ורוחות חזקות ותצטרכו אוהל נוסף.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *