מוסקבה היא בירת רוסיה, אבל לא תמיד היתה. מוסקבה הפכה לבירת רוסיה עם העידן הקומוניסטי ונשארה כך גם לאחר נפילת המשטר הסובייטי של ברית המועצות. בשנים האחרונות הפכה מוסקבה ליעד מבוקש מאד בקרב התיירים הישראלים, גם אלה שהגיעו משם ורוצים לחזור ולבקר וגם לתיירים רגילים המעוניינים לחוות את העיר המיוחדת הזו. למוסקבה ניתן להגיע בטיסות ישירות מישראל או בטיסות שכר שונות.

מחירי הטיסות משתנים מעונה לעונה וניתן למצוא כרטיסים למוסקבה גם בסביבות 350 דולר לאדם. במוסקבה נמצאים המונומנטים הגדולים מתקופת הצארים וגם מתקופת המהפכה והקומוניזם. טיסה למוסקבה מומלצת בחודשי הקיץ בלבד ולמי שלא מכיר את הקור הרוסי לא מומלץ לנסוע לשם בחורף. טיול במוסקבה יכול להיות טיול רחב יותר ברוסיה המשלב גם את נופיה המשכרים של רוסיה על כפריה הקטנים וערים נוספות ובראשן סנט פטרבורג – עיר הבירה של הצארים. בין היעדים המפורסמים במוסקבה ניתן למצוא את המקומות הבאים:

הכיכר האדומה

טיסות למוסקבה מביאות אתכם לאחד המקומות הידועים ביותר בהיסטוריה של רוסיה ושל העולם במאה העשרים – הכיר האדומה. הכיכר האדומה נחשבת לסמל של רוסיה ושל ברית המועצות לשעבר. אורכה 400 מטרים ומסביבה כמה אתרים ידועים – כנסיית ואסילי הקדוש, חומת הקרמלין (משכן הנשיא הרוסי) מהמאה ה 15, המוזיאון ההיסטורי של העיר והמוזוליאום של לנין – אבי המהפכה הרוסית של 1917. בשעות הערב מתמלאת הכיכר באורות צבעוניים והחוויה בה מתעצמת.

הקרמלין

הקרמלין הוא אחד המקומות הידועים והמפורסמים ברוסיה. מתחם זה היה משכנם של צארי רוסיה במוסקבה ושימש כמרכז השלטון הסובייטי בזמן ברית המועצות. כיום משמש הקרמלין כמשכנו של נשיא הרפובליקה הרוסית וגם כמוזיאון. הקרמלין ממוקם מערבית לכיכר האדומה מעל לנהר מוסקבה והוא הלב הפוליטי של רוסיה. ניתן לבקר במתחם הקרמלין וגם בארמון הפטריארך הרוסי המשמש כיום כמוזיאון המציג אומנות רוסית מהמאה ה-17. הארמון עצמו נבנה במאה ה-17 ובסמוך אליו נמצאת כנסיית 12 השליחים המצופה זהב. גם בית האוצר נמצא במתחם הקרמלין המשמש גם הוא כמוזיאון וכולל אוספים של אוצרות הצארים השונים.

תיאטרון הבולשוי

טיסות למוסקבה לוקחות אתכם לאחד ממקומות התרבות הידועים בעולם – תיאטרון הבולשוי. בכל טיול במוסקבה כדאי להצטייד בכרטיסים למופע של הבולשוי שנחשב טוב מבין להקות הבלט בעולם. התיאטרון הוקם המאה ה-19 וניתן לחזות בו במופעי בלט קלאסיים כמו אגם הברבורים או מפצח האגוזים של המלחין הרוסי הנודע צ'יקובסקי.

המטרו של מוסקבה

תאמינו או לא אבל המטר של מוסקבה נחשב לא רק לאמצעי תחבורה המוני ואחד הגדולים בעולם, אלא גם לאטרקציה תיירותית בפני עצמה. תחנות העיר מעוצבות ברוב הדר ורושם וכל הנכנס אליהן מרגיש כאילו ונכנס למוזיאון. התחנות כוללות מגוון עצום של יצירות אמנות ולמרות ששלטי הנסיעה הם רק ברוסית, החוויה של התחנות היא ייחודית בעולם כולו.

Author

איציק בן בסט

איציק בן בסט הוא אילתי במקור וחי בעיר עד היום. מדריך צלילה וגולש חובב. חולה על הים. כותב בבלוג שלפניכם מדי פעם בתור תחביב. אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהגיב.

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *