ויזת שנגן

ויזת שנגן

מתכננים את הטיול הבא שלכם לאירופה? אם כן, כדאי לכם להכיר את המושג ויזת שנגן לפני שתגיעו אל אחת ממדינות האיחוד האירופאי. מושג זה מתייחס אל ההסדר החדש של מדינות באירופה המעוניינות להגביר את הפיקוח על התיירים הנכנסים לשטחיהן, כך שרמת הביטחון ונושא ההיגרה ההמונית יהיו מבוקרים בצורה יעילה לרווחת האזרחים במדינות אלו.

ויזת שנגן הינה תוצאה של הסכם הנתחם בין מדינות האיחוד האירופאי בכל הנושא של מעבר גבול והגירה, ולכן הוסכם כי החל משנת 2021 כל תייר שירצה לבקר באחת מן המדינות האלו, ואיננו נושא דרכון של אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופאי, יצטרך להשיג ויזה שנגן תקפה.

אילו הסדרים חלים על ויזת שנגן

כל תייר שיוציא את הוויזה, יוכל לשהות במדינה עד 90 יום באופן רצוף או בכל 180 ימים. הוויזה תקפה למשך 3 שנים, וזאת בתנאי כי הדרכון שהתייר מחזיק ברשותו הינו בתוקף כולל טווח זמן התוקף של ויזת שנגן שקיבל. אם הדרכון תקף רק לשנה וחצי לדוגמה, הוויזה שהוציא תהיה תקפה גם היא לזמן הזה והוא אינו יוכל לצבור את הימים שנותרו.

כדי להוציא את הוויזה הזו יש להיעזר במערכת ייעודית לכך הנקראת ETIAS.

מהי מערכת ETIAS

מערכת זו היא מערכת ממוחשבת המאפשרת הוצאה קלה ונוחה של הוויזה הנחוצה לצורך כניסה למדינות האיחוד האירופאי, והיא פועלת באופן זהה למערכות האמריקאיות והקנדיות המאפשרות גן הן הוצאת ויזה באופן מקוון. כדאי לדעת כי המערכת מאפשרת הנפקה של אישור כניסה למדינות האיחוד רק למטרת עסקים או תיירות, כל המעוניינים באישור לצרכים אחרים כמו עבודה, מגורים או לימודים יצטרכו להוציא וויזה אחרת.

באמצעות מילוי מידע אישי ופרטים בסיסיים, המערכת הממוחשבת תנפיק לכל תייר את האישור הנחוץ לצורך מעבר בגבולות המדינה. כדי להגיש את הבקשה לאישור יש צורך לשלם אגרה סמלית של 7 אירו, ולאחר כמה דקות ניתן לקבל תשובה חזרה בנוגע לאישור הבקשה. גם אם החלטתם להגיע לאירופה לצורך חופשה משפחתית, עליכם להגיש בקשה מסודרת עבור כל אחד מבני המשפחה ללא צורך בתשלום אגרה עבור ילדים מתחת לגיל 18.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *