הקסם של מופע רחוב

הקסם של מופע רחוב

מופע רחוב הינו אומנות מלאת קסם, והיא מבוצעת על ידי אומנים שתחומי ההתמקצעות שלהם הינם קוסמות, פנטומימה, משחק, ריקוד, שירה, או הליכה על קביים.

הופעות רחוב כמו בדוגמא הזו  הן ז'אנר אהוב במיוחד והן נוחלות הצלחה רבה בקרב הקהל שנהנה ממופעי הרחוב הן התיירים שהזדמנו למופע אוריינטלי שכזה, והן התושבים המקומיים ששים אלי מופע רחוב שהערך בטיילת הסמוכה לבית, או בפארק שלצד השכונה מטעם המועצה המקומית או העירייה.

הופעות רחוב – למתי הן מתאימות?

מופע רחוב עשוי להתאים לכל אירוע ומועד, לדוגמא כאשר מועצה מקומית מעוניינת לציין תאריך היסטורי או מיזם מיוחד, או לחילופין לקראת חגים ניתן להזמין מופעי רחוב מעולמות התוכן של החג, כך לדוגמא ביום העצמאות, לקראת פורים או ראש שנה – כל מאורע מעניין או תאריך מיוחד הוא סיבה מעולה למופע רחוב שפתוח לכולם, וכל הנוכחים שותפים להנאה, לחוויה ולכיף.

מה ניתן להוסיף כדי להעשיר את מופע הרחוב?

קיימים שלל אלמנטים שניתן להוסיף למופע הרחוב כך שהוא יהפוך לאירוע תרבות עשיר יותר, מלא תוכן ופעולה.

כך למשל, ניתן להזמין דמויות שטח, כאלו שעמדות במקומן קפואות, למשך שעות ארוכות, כאשר המשתתפים אוהבים לנסות לגרום להן לזוז או לנוע, זאת הם יכולים לעשות באמצעות זריקה של מטבע לתוך הקערה שמונחת למרגלות הדמויות.

דמויות השטח עשויות להיות פנטומימאיות, כאשר הפנטומימה שהינה אומנות רחוב לכל דבר ועניין, וקשה למצוא פסטיבל רחוב בו לא קיים פנטומימאי, למידע נוסף הקליקו.

אז אם אתם מפיקי מופע הרחוב, כדאי מאוד שתחשבו על דמות שטח אחת לכל הפחות. הדמות תשוטט בקרב הקהל ותגרום לו לשעשוע ולבידור נוסף.

תוכלו להוסיף לאירוע גם רקדנים שייצרו פאר וראווה לכל האירוע, מה שייצור מיוחדות נדירה ומקורית לכל המופע שבחרתם ליזום ולארגן.

הרקדנים יוכלו לערוך ריקודים מיוחדים מסביב לאורחים, ואף ללמד אותם את אותם ריקודים. במידה ומדובר באירוע רב משתתפים – נהוג למקם את הרקדנים על קביים או על גבי מקום גבוה כמו במה למשל, או לחילופין על הרמקולים, והם ינועו לפי קצב המוזיקה ויעניקו השראה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *