מדריך טיולים – כיצד בוחרים את האיש הנכון

מדריך טיולים

אחת ההנאות בטיולים, בארץ או בחו"ל, בין אם זה בטבע ובין אם זה באזורים עירוניים, היסטוריים ואחרים, זה ללמוד על המקום ולקבל מידע שאי אפשר לקרוא בשום מקום, מידע אודות ההיסטוריה, התרבות, האנשים, אוכל או כל דבר אחר. מעבר לכך, אחת ההנאות המובטחות בטיולים היא להגיע אל המקומות שאי אפשר למצוא בצורה רגילה ורק מי שיש לו ניסיון והיכרות מוקדמת עם המקום, יכול להוביל אותנו אליהם.

מי שיכול לספר וללמד אותנו על המקום ולהוביל אותנו אל מקומות שונים ומיוחדים, הוא לא אחר ממדריך טיולים. איש מקצוע שמכיר את המקום היטב, למד עליו, ערך בו אינספור טיולים, בין אם זה לבד ובין אם זה עם קבוצות, והוא יכול ללוות אותנו בעת שאנחנו מטיילים במקום וכמובן לספק לנו את כל המידע הרלוונטי על המקום בהתאם לצורך.

מדריך טיולים מקצועי הוא לא רק אדם שמכיר את המקום מבחינה טכנית אלא הרבה מעבר לכך. ישנם מדריכים שמכירים את המקומות שם הם מטיילים עם הקבוצות שלהם, בין אם זה מבחינה תרבותית ובין אם זה מבחינות אחרות.

כיצד בוחרים מדריך טיולים?

ראשית, אנחנו צריכים באמת לדעת איזה ניסיון עומד לרשותו. כמה שנים הוא בתחום, ועד כמה אנחנו יכולים לסמוך עליו שהידע שלו יכול לשרת אותנו. חשוב שזה יהיה רלוונטי, מעודכן, מפורט וכמובן אמין.

שנית, אנחנו צריכים לבדוק האם יש בינינו כימיה אישית, עד כמה אנחנו מרגישים נוח איתו, האם הוא נעים, חברותיו ושירותי.

שלישית, אנחנו צריכים לבחור מדריך טיולים שיודע לבנות תוכנית טיול מותאמת לצרכים שלנו, הן על פי המקום והן על פי מאפיינים אישיים כמו גיל או מאפיינים אחרים שיכולים להשפיע על אופי הטיול.

 

אולי יעניין אתכם גם: סיור עששיות

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *