מכל הוויזות בעולם הנחשקת מכולם היא הוויזה לארצות הברית. ישראלים רבים חולמים לטייל בארה"ב, הם חוסכים כסף, מתכננים מסלול, קונים מזוודה וקוראים כתבות בנושא. החלק המשמעותי ביותר בתכנון הביקור כולל את הוצאת הוויזה. ויזה לארה"ב כרוכה במילוי טפסים שונים, הצגת מסמכים רבים וראיון אישי עם פקיד ההגירה. גם כאשר ישנה כבר וויזה לעיתים יש צורך לחדש אותה. חידוש ויזה לארה"ב היא פחות מסובכת מהוצאת וויזה בפעם הראשונה אך עדיין ישנם כמה דברים חשובים שחייבים לקחת בחשבון.

לחדש ויזה בכמה שלבים פשוטים

אם אתם עומדים לפני הוצאת ויזה לארה"ב בפעם הראשונה תאלצו להצטייד ברבה סבלנות ואורך רוח. אמנם רב הטפסים הם אלקטרוניים אך יש למלא ואתם הדקדקנות ובלי לסטות מדרך הישר. לעומת זאת אם כבר זכיתם בוויזה לארצות הברית, יתכן שתיאלצו לחדש אותה. קחו בחשבון שלא כל בקשה להארכת וויזה תאושר ולפקיד ההגירה יש את השיקולים  שלו להחליט אם  לקבל את הבקשה או לו. השגרירות יכולה מסיבות שונות שלא לקבל את הבקשה.

את הבקשה יש להגיש על גבי וטופס מקוון אותו ניתן להשיג באתר הרשמי של השגרירות. אין לזלזל במילוי הפרטים וצריך להתייחס לבקשת ההארכה כאילו היא הבקשה הראשונה שלכם להוצאת ויזה לארה"ב. ויזת תייר עומדת נכון להיום על עשר שנים. לא כדאי לחכות לרגע האחרון ומומלץ להתחיל ההליכים של חידוש ויזה לארה"ב אפילו שנה לפני שהוויזה הסתיימה.

חייל, סטודנט או עובד משרד הביטחון

תוקף הוויזה הינו כאמור למשך עשר שנים בדרך כלל ולאחר מכן יש צורך לבצע חידוש ויזה לארצות הברית. למרות זאת, ישנם מקרים בהם הוויזה תהיה לזמן קצר יותר. לדוגמה אם המבקש הוא חייל בצה"ל או סטודנט ייתכן שהוויזה לא תהיה לעשר שנים אלא רק תקופת הלימודים שלו. ישנם מקרים נוספים בהם השגרירות על פי שיקוליה הפרטיים מנפקת וויזה לתקופות קצרות יותר מאשר עשר שנים. במקרה כזה לא תמיד יסבירו לכם מדוע קיבלתם תקופה מקוצרת, רק ניתן להתייעץ עם עורך דין שמבין בנושא ולנסות לערער על הגזרה. בכל מקרה גם בבקשה להארכה תיאלצו לעבור ראיון אישי בשגרירות. כדאי להגיע מוכנים ולהצטייד בכל המסמכים הדרושים.

Author

rachelirub@gmail.com'
jacob

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *