מה ההבדל בין ריינגר לטרקטורון?

מה ההבדל בין ריינגר לטרקטורון?

בתחום רכבי השטח ניתן להבחין בין שני מושגים בולטים, והם טרקטורון וריינג'ר. מדובר על כלים שונים זה מזה אשר אמנם שניהם מיועדים ומתאימים לרכיבת שטח. אבל בכל זאת יש הבדלים בין השניים. ההבדלים משמעותיים למדי, והם משליכים על השימוש ועל הבחירה של נהגים לקראת רכישה של כלי רכב. על המאפיינים של כל אחד מהם ועל הייחודיות של הכלים הללו – במאמר הבא.

מהו טרקטורון?

בשנות השישים הומצא ביפן הטרקטורון. הכלי הזה פותח כפתרון בתחום החקלאות. לאחר כעשר שנים יוצאו הטרקטורונים לאמריקה. אך שם עברו הטרקטורונים הללו הסבה, והם התחילו לשמש עבור ספורט אתגרי לצד שימושים בתחום החקלאות והציד. היתרון של הטרקטורון הוא בהיות מחירו נמוך יחסית, ואילו המהירות שלו גבוהה. כמו כן מוכיחים הטרקטורונים את עצמם במיוחד במרוצים וכן בפניות מהירות. טרקטורון הינו כלי רכב קטן יחסית. השימוש בו חייב להיות באחריות מרבית, שכן הוא עלול לסכן את נוסעיו.

מהו ריינג'ר?

ריינג'ר הוא רכב אשר משלב את התכונות של רכבי שטח, כמו פולריס ג'נרל, אך הוא מוגדר כרכב עבודה רב תכליתי,  אשר יש לו גם יכולות שטח. בשל היכולות שלו והמענה הרב תכליתי שהוא מציע הפך הריינג'ר להיות פתרון תחבורה פופולארי ואופנתי. הוא נחשב לנוח ולבטוח גם לנהגים צעירים. ריינג'ר מתאים גם לנהיגה בכבישים סלולים וכן בתנאי שטח קשים כמו בורות, בוץ וסלעים. כמו כן יש לריינג'ר יכולת גרירה מעולה. ריינג'ר הוא לרוב רכב כבדו וגדול יותר מטרקטורון ויש כאלו שיש להם גם משטח העמסה בחלקם האחורי.

בחירת הכלי הנכון בהתאם למטרה

אז מה הכלי המומלץ לכם? בגין העובדה שיש הבדלים לא מעטים בין שני הכלים הללו, חשוב לדייק מול הצורך שלכם, ולהחליט לגבי רכישת הכלי הנכון והמתאים לכם לפי המטרה והשימוש. כמו כן יש לדעת כי יש טרקטורונים רבים ומגוון ריינג'רים, כך שאי אפשר לבחור באופן אקראי את הכלי הנדרש לכם, אלא חשוב להגדיר היטב את הצורך שלכם, להכיר את הרכבים ואת הדגמים השונים, וכך להחליט מהו הכלי הנכון לכם – ריינג'ר או טרקטורון. מומלץ לנסות לבצע קודם נסיעת מבחן באמצעות השכרת מיולים בחברת זום טרקטורונים, וכך להחליט מהו כלי הרכב המתאים עבורכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *