איפה לטייל בפסח?

לטייל בפסח

חופשת הפסח הקרובה מגיעה אלינו אחרי שנה לא קלה בכלל של סגרים והגבלות עקב מגיפת הקורונה. לא רק שהשמיים נסגרו ומדינות רבות הגבילו או עצרו תיירות אליהן – גם בארץ אתרים רבים כמו מסעדות, שמורות טבע, פארקים ועוד היו סגורים.
לשמחנו אנו נכנסים לחופשת הפסח ללא סגרים וללא מגבלות וסוף סוף יכולים לנצל את תקופת חול המועד של חג הפסח 2021 על מנת לטייל עם חברים ומשפחה.
הכנו לכם מספר יעדים בארץ שבהם תוכלו לטייל ולהנות מהטבע ומהסביבה.

שביל הרכס בעתלית

היישוב עתלית נמצא בחוף הכרמל קרוב לים וסביבו ישנם הרבה שטחים ירוקים, אתרים לטייל בהם וחופים מהיפים בארץ. בתוך היישוב עצמו עובר שביל הרכס – שביל טיול לא קשה מדי ומתאים למשפחות וילדים ועובר לאורך רכס כורכר יחודי. בצעידה על השביל תוכלו למצוא ממצאים ארכיאולוגיים עתיקים כמו שרידי חומות ובנייה והשביל צופה על חוף הים של עתלית ועל המבצר הצלבני המוכר שנמצא במקום. בנוסף ניתן לצפות גם בבריכות של מפעל המלח במקום שאותו פוקדות להקות של פלמינגו.

שמורת גמלא

שמורת גמלא נמצאת בגולן ובתקופה זו הכל מאוד ירוק ובסביבה ניתן למצוא מקווי מים ונחלים עם זרימה מרשימה מאוד. שמורת גמלא ייחודית בזכות הנוף הקסום המקושט בסלעי הבזלת של הגולן ומהמקום ניתן לצאת למגוון מסלולי הליכה ורכיבת אופניים והאטרקציה העיקרית במקום היא תצפית על הנשרים החיים ומקננים במקום – אוכלוסיית נשרים הנמצאת בסכנת הכחדה ונעלמה ממקומות רבים בארץ, אך אודות למאמצי השימור באזור זה ישנה אוכלוסיית נשרים שמצליחה להתקיים ואף להתרבות.

נחל אלכסנדר

בסמוך למחלף ינאי נמצא נחל אלכסנדר וניתן ללכת לאורכו במסלול הליכה יפייפה ומטופח. הנחל נשפך בחוף בית ינאי ואם אתם מגיעים לחוף בית ינאי בתקופת הפסח שהיא תקופה שבה נושבות הרוחות הצפוניות, תוכלו לראות במקום המון גולשים עם ציוד קייט סרפינג שמקשטים את השמיים עם עפיפונים צבעוניים.
את המסלול אפשר להתחיל מאזור השפך שלו לים ולהמשיך לאורכו עד לגשר הצבים שם תמצאו פארק רחב ומדשאות וגם תוכלו לצפות בצבי המים הגדולים שחיים במקום.

הנגב המערבי

באזור שדרות והיישובים מסביב תוכלו לטייל בתוך שדות רחבים וירוקים שבתקופה הזו נמצאים בשיאם. גם מזג האוויר הנוח של התקופה הזו מאפשר טיול מושלם ורגוע לאורך השבילים ולראות את השדות, הגבעות והעצים הנמצאים לאורכם. אם אתם גרים בעיר גדולה בטוח שתשמחו להתרענן במקום פתוח וירוק ולנשום אוויר נקי.
באזור זה בחלק מהשנה פורחות כלניות רבות שמקשטות את השדות ותוכלו במסגרת פסטיבל דרום אדום להצטרף לסיור מודרך בסביבה.

לסיכום, ישנם לא מעט רעיונות למקומות לטיולים בארץ שלנו ששופעת באתרים ייחודיים ומענייינים. תוכלו לצאת לטיול באחד מהיעדים שציינו בכתבה ולהנות מחג שמח במיוחד.

 

נכתב בשיתוף Kiteleas – חנות לציוד קייט סרפינג

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אביחי דגן

אביחי דגן

אביחי דגן הוא מדריך טיולים בארץ ובחו"ל כבר למעלה מעשר שנים. לאחר לימודי התיירות אביחי פתח חברת טיולים מאורגנים לפרטיים וחברות, וגם כותב בלוג מקצועי בתחום התיירות עם כל הטיפים והמידע מעולם הנופש והפנאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *